Відео, видане тепер уже за продукт BBC, встигло охопити значно більшу аудиторію, ніж фейк під видом відео від DW. Після російського ракетного обстрілу краматорського вокзалу, який забрав багато життів, було багаторазово поширено відео, яке встигли переглянути пів мільйона користувачів. Поширення відбувалося здебільшого з проросійських облікових записів. У ньому були зображені трупи в Краматорську та впала неподалік ракета. У тексті стверджувалося, що її випустили українські війська по власному народу.
Корпорація BBC негайно виступила зі спростуванням та назвало відео "фейком". Продюсер BBC Джо Інвуд, який висвітлював ракетний обстріл Краматорська для BBC, підтвердив, що відео з логотипом BBC є фальшивкою. Він висловив занепокоєння, що такий випадок може стати не останнім. Відео, позначене "фейковим", задокументував Twitter-канал білоруського опозиційного проєкту NEXTA.
Що робити коли повівся на фейк, що був опублікований під назвою довіреного джерела?
ВідповістиВидалитиНавіть перевірені джерела можуть помилятися. Ставтеся критично до того, що читаєте, і діліться тільки достовірною, на вашу думку, інформацією. Факти, на відміну від фейків, рідше стають вірусними.
ВидалитиЯк зрозуміти чи це є правдиве джерело ?
ВідповістиВидалитиЗвертайте увагу на дати – дату публікації і ті дати, про які йдеться в новині. Багато фейкових новин не мають дати публікації і пишуть про події, яких ніколи не відбувалося
ВидалитиЧим слід знешкоджувати фейки?
ВідповістиВидалитиСкаргами, дизлайками
Видалити